fbpx

Są to ceny proponowane przez Getthebox.eu. Pamiętaj!!! Możesz samodzielnie zaproponować koszt przesyłki – jeśli chcesz wysłać coś pilnie i w dni wolne od pracy, zaproponuj wyższe ceny, aby zachęcić kierowców do zabrania paczki.

Jak dobierać ceny dla nadawanych paczek

Getthebox pozwala Ci samodzielnie ustalać ceny zleceń. Możesz nadać paczkę z ceną 10, 20 czy nawet 300 zł – decyzja należy całkowicie do Ciebie. Mamy jednak kilka porad związanych z wycenianiem przesyłek. Warto bowiem robić to w taki sposób, aby możliwie najwięcej kierowców było zainteresowanych przyjęciem Twojego zlecenia. 

1. Weź pod uwagę wagę i wymiary

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wysłał przy pomocy Getthebox zwykły list lub duży karton z produktem ważącym kilkadziesiąt kilogramów. Weź jednak pod uwagę, że nie każdy kierowca ma duży, pakowany samochód lub mnóstwo miejsca w bagażniku. Im większą i cięższą paczkę nadajesz, tym lepiej do jej transportu musi przygotować się kierowca. Warto to docenić i uwzględnić w wycenie.

Kiedy decydujesz się na kuriera, ceny przesyłek uzależnione jest m.in. od wagi i wymiarów. Im większa paczka, tym wyższa cena transportu. Postaraj się stosować tę samą zasadę i jeśli wysyłasz coś ciężkiego i dużego – wyceń to w taki sposób, aby Twoje zlecenie było atrakcyjne dla kierowcy. 

2. Uwzględnij czas dostawy – tego samego dnia!

Getthebox to przede wszystkim szybkość transportu. Twoja przesyłka najczęściej zostanie odebrana przez kierowcę, który i tak udaje się do miejsca, do którego ma ona trafić, albo przynajmniej przejeżdża tuż obok. To oznacza, że zlecenie jest realizowane tego samego dnia – przykładowo możesz wysłać paczkę rano i w południe będzie ona już u odbiorcy!

Nawet kurierzy nie oferują standardowo takiej usługi i paczki dostarczane są najczęściej następnego dnia, w dodatku w tygodniu roboczym. W Getthebox zlecenia odbierane są nawet w niedziele i święta – i realizowane również w te dni. 

Doceń fakt, że kierowcy decydują się zabrać przesyłkę nawet w dni wolne od pracy i uwzględnij to w swoich wycenach. 

3. Kontakt bezpośrednio z kierowcą

Getthebox pozwala Ci na bezpośredni kontakt z kierowcą. Dzięki temu możesz dogadać się z kierowcą w taki sposób, aby dostarczył paczkę pod konkretny adres lub do miejsca, w którym aktualnie przebywa odbiorca (np. do pracy). 

Co więcej, w trakcie transportu również możesz zadzwonić do kierowcy i poinformować o ewentualnych utrudnieniach (np. odbiorca utknął w korku i ma problem z dojechaniem we wskazane miejsce odbioru). Wszystko jest do ustalenia i to w wygodny, bezpieczny sposób!