fbpx

W ostatniej aktualizacji czyli 2.1 pojawiła się nowa funkcja fakturowania. Nadawca może zażądać faktury za transport przedmiotu. Opcje tą dodaliśmy na prośbę użytkowników, ponieważ na platformie Getthebox są nadawcy (przeważnie działalności gospodarcze), którzy potrzebowali takiego rozwiązania.

Gdy użytkownik będzie wymagał zafakturowania usługi przewozu przesyłki to po wykonaniu takiej usługi przez kierowcę, Getthebox będzie wystawiał fakturę automatycznie. Faktura ta zostanie wystawiona i wysłana na maila do użytkownika, który fakturę zażądał, a kopia trafi na mail wystawiającego, w tym przypadku kierowcy lub przewoźnika. Numeracja jest indywidualna dla każdego użytkownika i nadawana jest przez system Getthebox.

W przypadku, gdy faktura będzie wymagana, a kierowca który z jakiś przyczyn nie będzie chciał jej wystawić to niestety, ale nie będzie mógł takiego zlecenia zabrać.

Pamiętajcie, że osoby prywatne bez działalności gospodarczej też mogą wystawiać faktury, w tym przypadku dane jakie wystarczą do faktury to: imię i nazwisko oraz miejsce zamieszkania. Jednak gdy takie faktury wystawą to muszą pamiętać się rozliczyć z fiskusem ( prawo przedsiębiorców – działalność nierejestrowana)

Vatoviec

W aplikacji masz do wyboru czy będziesz wystawiał fakturę bez Vatu czy fakturę z Vat 23% jaki jest przewidziany dla usługi transportowej. Jeśli Ty lub twoja firma jesteście zgłoszeni do Urzędu Skarbowego jako czynny podatnik Vat musicie wystawiać faktury z podatkiem Vat 23%. Więcej o Vacie zachęcam poczytać na stronie: czynny podatnik. Jeśli jednak nie zgłaszałeś tego faktu do Urzędu Skarbowego to nie jesteś czynnym podatnikiem Vat i wtedy wystawiasz fakturę bez podatku Vat 23%.

Zacytuje:
„Faktury wystawiane przez nievatowców:
Podatnicy, którzy do końca 2012 roku byli zwolnieni podmiotowo z podatku VAT, mieli możliwość dokumentowania swojej sprzedaży jedynie przy użyciu rachunków. Nievatowiec nie miał prawa do wystawiania faktur, ze względu na obowiązujące wówczas regulacje prawne. Zmiany w tym zakresie zapoczątkowano od 2013 roku, a od 1 stycznia 2014 roku nastąpiła całkowita liberalizacja dając prawo do wystawienia faktury każdemu, kto prowadzi działalność gospodarczą. Więcej na stronie o nievatowcach

Jakie korzyści masz przy naszym systemie:

 1. Nigdy nie zapomnisz o zafakturowaniu! Dlaczego? Bo system generuje fakturę za Ciebie
 2. Faktura generowana zawsze na czas, od razu po wykonanej usługi!
 3. Wszystkie niezbędne elementy na fakturze takie jak:
  • pełne dane obu stron transakcji wraz z numerami NIP (chyba że klientem jest osoba prywatna – wtedy NIP nie jest potrzebny),
  • numer faktury oraz data wystawienia i data sprzedaży (dostarczenia towaru lub wykonania usługi), jeśli jest inna niż data wystawienia,
  • nazwa towaru lub usługi, ilość, cena netto, stawka VAT, kwota VAT i cena brutto.
  • nazwę dokumentu – zwykle „Faktura” lub „Faktura VAT” – faktura jest fakturą nawet wówczas, gdy nie nosi żadnej nazwy,
  • termin płatności i numer konta – to opcjonalne elementy, ale z wiadomych przyczyn warto zamieszczać je na fakturach,
 4. Prosta szata graficzna bez zbędnych grafik tylko niezbędne dane
 5. Faktura przychodzi automatycznie w formie elektronicznej na maila dla obydwóch stron transakcji

Ważne!

Po twojej stronie jest tylko wiedzieć czy musisz tą fakturę wystawić z Vat 23% czy bez Vat. Jeśli jesteś osobą prywatną czytaj więcej o działalności nierejestrowanej na naszym blogu. Tam się dowiesz czy jesteś czynnym podatnikiem Vat czy nie.