fbpx

Getthebox jest rozwiązaniem, które świetnie sprawdza się w czasach Covid-19. Można nadawać i odbierać paczki w bardzo bezpieczny sposób. Można stosować szereg zabezpieczeń przed wirusem.

Nadający, odbierający lub kierowca jest zobowiązany mieć maseczkę – taki mamy wymóg odgórny, ale mogą się oni też zabezpieczać na wiele różnych sposobów.

Nadający:

  1. Nadający kiedy zgłosi się kierowca, nie musi mieć bezpośredniego kontaktu, może zostawić przesyłkę na zewnątrz z pinem napisanym na opakowaniu.
  2. Nadający może umieścić przesyłkę bezpośrednio w bagażniku auta, jeśli mu pozwala na to gabaryt towaru i oddalić się.
  3. Nadający samochód, może wjechać na lawetę i odejść, następnie kierowca lawety zabezpiecza towar.
  4. Nadający ładunki pow. 3,5t ładuje skrzynie ładunkową bez udziału kierowcy, po załadowaniu kierowca sam zabezpiecza ładunek
  5. Pin może być podany telefonicznie lub smsem lub głosowo z bezpieczniej odległości

Odbierający:

  1. Odbierający po uprzednim telefonicznym skontaktowaniu się z kierowcą może odebrać paczkę pozostawioną przez kierowcę pod drzwiami domu lub w umówionym miejscu.
  2. Odbierający może odczekać 48h na otworzenie przesyłki ze względów utrzymującego się wirusa na martwych przedmiotach.
  3. Odbierający po uprzednim odbezpieczeniu ładunku w przypadku lawet lub pow. 3,5t może kazać schować się do kabiny pojazdu i zjechać z lawety lub rozładować towar ze skrzyni pojazdu.

Kierowca:

1. Kierowca powinien zachować szczególną ostrożność.
2. Powinien przyjmować oraz przekazywać towar w bezpieczny sposób – pozostawiając go przy dostarczeniu, a przy odbiorze odbierać go z umówionego miejsca
3. Kierowca powinien PIN do odbioru oraz Pin dostarczenia wpisywać na odległość
4. Powinien mieć rękawiczki oraz płyt dezynfekujący
5. Kierowca jeśli jest to możliwe powinien ograniczać kontakt bezpośredni z towarem

Nie zapominajmy o higienie rąk – myjmy je często, spłukując je obwicie wodą lub je dezynfekujmy.
Są mylne pogłoski, że pijąc alkohol nie będziemy chorzy lub ze się nie zarazimy wirusem ponieważ alkohol zabija wirusa. Nic bardziej mylnego, alkohol osłabia organizm i przez to jesteśmy bardziej podatni na zachorowanie. Alkohol, który ma powyżej 75% zabija wirusa – ale tylko wtedy, gdy używamy go jako płynu dezynfekującego.