fbpx

Weryfikacja oraz płatności

Weryfikacja potrzebna jest, aby można było zabierać przesyłki od partnerów takich jak Inter Cars. Korzystamy z płatności, które oferuje Stripe – weryfikacja odbywa się w tejże platformie, która to jest partnerem Getthebox. Z poziomu aplikacji w zakładce „Profil” można przejść do weryfikacji, która odbywa się na stronie platformy pod adresem www.stripe.com. Uwaga! Bardzo ważna rzecz: my jako Getthebox nie trzymamy, nie przechowujemy oraz nie mamy dostępu do dokumentów, które wymaga stripe. Więcej o pobieraniu dokumentów można poczytać tutaj. Getthebox i Stripe to odrębne platformy. My korzystamy z rozwiązań oferowanych przez Stripe. Są one naprawdę rewelacyjne jeśli chodzi o płatności miedzy użytkownikami, a wygląda to tak:
Dotyczy to partnerów i wstawiania zlecenia do przewiezienia np. z Inter Cars. Pieniądze są wtedy przelewane na platformę Stripe i tam czekają dopóki kierowca przyjedzie po odbiór zlecenia. Po wpisaniu PIN z automatu kwoty przelewane są na konto Stripe kierowcy, które można podejrzeć w zakładce „Profil”. Następnie raz w tygodniu są one przelewane ze Stripe na konto bankowe.

Pamiętajcie, że Getthebox jest dla każdego, nie trzeba posiadać firmy aby korzystać z usług platformy.

Jeśli chodzi o sama instrukcje weryfikacji, jest dosyć prosta, ale kilka kroków może nie być jasnych. Weryfikacja krok po kroku jest opisana na filmie instruktażowym, który powinien być bardzo pomocny – zachęcamy do obejrzenia. Jedna opcja może wydawać się niejasna: „właściciel działalności jednoosobowej”. Chodzi oczywiście o osoby indywidualne, które chcą korzystać ze zleceń naszych partnerów. Ta opcja jest właśnie przeznaczana dla zwykłego „Kowalskiego”. To kwestia tłumaczenia komunikatów na język polski. Zajmujemy się tym i mamy nadzieję niedługo rozwiązać problem, aby było to dobrze nazwane i zrozumiałe dla każdego. Druga opcja to „Firma” i tu nie ma żadnych wątpliwości o co chodzi.

Po wypełnieniu i przesłaniu potrzebnych dokumentów czasem trzeba odczekać dzień, aby mogła być pełna weryfikacja, jeśli nadal jest coś nie tak to proszę o kontakt na mail: biuro@getthebox.eu

Prowizja

Getthebox nie wystawia faktur, aplikacja kojarzy nadawców przesyłek z kierowcami, pobieramy prowizje w zależność od przewozów i wahają się od 1 do 2 zł za wykonane zlecenie. Pamiętajcie, że gdy odbieracie zlecenie do przewozu trzeba wpisywać PIN w aplikacji który podaje odpowiednio nadawca oraz przy dowiezieniu też trzeba poprosić o PIN. Inaczej pieniądze nie przeleją się na konto – dotyczy to zwłaszcza zleceń od partnerów takich jak Inter Cars i jest to dosyć ważny aspekt o którym trzeba pamiętać.
W systemie są nie tylko zlecenia od partnerów, pojawiają się tez zlecenia użytkowników, którzy potrzebują coś wysłać. Aplikacja jest dla każdego użytkownika.

Podatki

Pamiętaj, nie zatrudniamy, wiec PITa nie wystawimy. Jeśli chciałbyś wystawiać faktury i rozliczać się z fiskusem to musisz założyć firmę. Istnieje działalność nierejestrowana, obecnie do kwoty 1300 zł przychodu miesięcznego nie trzeba mieć firmy, ale trzeba się rozliczać z fiskusem. A jeśli robisz to za zwrot kosztów, bo akurat przejeżdżałeś to nie zarabiasz na tym i w tym przypadku nie trzeba się rozliczać z fiskusem.