fbpx

Jak wygląda kwestia bezpieczeństwa w Getthebox? Czy moje przesyłki bezpiecznie dotrą do miejsca docelowego?

Użytkownicy indywidualni

Pytacie o to, jaka jest gwarancja, że paczka nie zginie gdy skorzystacie z aplikacji Getthebox. W każdej firmie transportowej czy kurierskiej może dochodzić do oszustw i kradzieży – oszuści zawsze istnieli i nikt nie jest w stanie wyeliminować tego zagrożenia do zera. W Getthebox dbamy o to, aby aplikacja była możliwie bezpieczna.

Przy zakładaniu konta prosimy o e-mail, a później – aby korzystać z aplikacji – potrzebny jest jeszcze nr telefonu użytkownika. Dlaczego? Do każdego zlecenia wystawiamy kod odbioru, który przekazywany jest kierowcy/nadawcy i odbiorcy, który pełni funkcję weryfikacji. Dodatkowo kod zabezpiecza przed tym, aby kierowca nie wręczył paczki niewłaściwej osobie.

Jako Nadawca możesz zrobić też zdjęcie nr rejestracji samochodu, którym przyjedzie Kierowca. To również dodatkowe zabezpieczenie.

Jeśli natomiast dojdzie niestety do oszustwa i okazałoby się, że Kierowca ukradł paczkę lub zaginęła ona w inny sposób, wtedy musisz zgłosić sprawę na policji. Po zgłoszeniu skontaktuj się z Getthebox i przekaż stosowne dowody, aby otrzymać odszkodowanie w wysokości do 500 zł. Dalej sprawą będzie zajmować się już policja.

Użytkownicy biznesowi - firmy

W przypadku lawet lub transportu pow. 3,5t sprawa jest prosta – tutaj w grę wchodzą firmy transportowe. Firmy mają nr NIP, po którym możesz znaleźć właściciela w CEIDG (Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej), jak również są ubezpieczone (OC przewoźnika).

To samo dotyczy kierowców w przypadku zleceń na mniejsze paczki – jeśli Kierowca jest właścicielem firmy, np. ma działalność jednoosobową, wtedy również możesz go znaleźć w bazie przedsiębiorców po numerze NIP czy nazwie działalności.

Poza tym, niezależnie od tego, jakiego typu transport wybierzesz, zapoznaj się z naszym regulaminem, a także – w razie potrzeby – skontaktuj z Getthebox, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości: biuro@getthebox.eu.

Życzymy udanych transportów!